Jak správně napsat inzerát

K podávání inzerátů prosím využijte náš podávací formulář. Způsob, jakým inzerát napíšete, může zásadním způsobem ovlivnit jeho úspěšnost. Nabízíme pár tipů,  jak na to:

NADPIS INZERÁTU

Nadpis inzerátu slouží nejen k upoutání pozornosti, ale je důležitou součástí prodejního sdělení. Nadpis by tedy měl stručně a výstižně popisovat nabízenou nebo poptávanou věc/službu. Na serveru AVÍZO.cz může mít nadpis maximálně 50 znaků. Například inzerát s nadpisem „Prodám byt 2+1 v Ostravě – Hrabůvce“ bude mít určitě vyšší úspěšnost, než inzerát s nadpisem „Super nabídka!“.

TEXT INZERÁTU

Počet znaků v textu inzerátu není na našem serveru omezen. Tento neomezený prostor doporučujeme maximálně využít a napsat co nejvíce podrobností o nabízené věci. Neuškodí ani připsat důvod prodeje. Zkrátka čím více informací, tím lépe. Na čtenáře to působí dobře – má pocit, že nic netajíte, vzbudíte tím pocit důvěry.

CENA

Pokud je to jen trochu možné, vždy u inzerátu uvádějte cenu. Alespoň orientační. Ne každý má chuť si u vás cenu zjišťovat, případně o ní vyjednávat. Buďte transparentní. Pokud si nejste cenou jisti, zkuste se podívat na podobné inzeráty. K určení ceny vám mohou pomoci také grafy vývoje cen, které najdete v detailech inzerátů např. u automobilů a nemovitostí.

KONTAKTNÍ ÚDAJE

Zní to jako samozřejmost, ale ne všichni to dodržují: u inzerátu uveďte kontaktní údaje, na kterých budete skutečně k zastižení. V případě, že z nějakého důvodu nechcete u inzerátu uvádět kontaktní údaje, stačí při vkládání inzerátu uvést pouze email. Emailové adresy u inzerátů nezveřejňujeme. Posíláme na ně ale odpovědi na inzerát – proto raději zkontrolujte, jestli vám tyto odpovědi nepadají do spamového koše.

FOTOGRAFIE

Kvalitní fotografie nabízeného předmětu jsou dnes již téměř nezbytností. Říká se, že fotografie vydá za 1000 slov a něco na tom určitě bude. Opět doporučujeme dát si trochu práce a nafotit obrázků více. Na AVÍZU.cz nejste nijak omezováni, můžete k inzerátu zdarma připojit libovolné množství fotek. Přečtěte si také: 10 fotografií, které prodají vaše auto, 5 tipů, jak správně nafotit nemovitost

VIDEO

Video dokáže k Vašemu inzerátu přitáhnout stovky zvědavých očí, stačí se toho nebát. Na natáčení nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, v dnešní době již umí video natočit téměř každý digitální fotoaparát nebo mobilní telefon. Určitě vymyslíte způsob, jak prodávanou věc zajímavě natočit. A opět – video můžete přiložit k inzerátu zcela bezplatně.

NEPOMOHLO TO?

Vytvořili jste inzerát podle našich doporučení a stále nic? V případě, že jste inzerát umístili do příliš frekventované rubriky, mohl se rychle dostat do nižších pozic ve výpisu inzerátů a vidí ho tedy méně lidí. Pro tento případ máme pro vás připraveno hned několik možností zviditelnění inzerce.